Menüü

Rendi puhkemaja on tulus investeering

24 september, 2021

image

Käesolev artikkel on koostatud Akso-Haus poolt ehitatud suvila/rendimaja „KOOLIBRI“ näitel, kus klient on puhkemaja kasutanud rendimajana.

Aastad 2020-2021 muutsid maailma. Inimesed jäid piirangute lõksu ja interaktiivne linnakeskus muutus kõledalt tühjaks. Paljud, kellel oli võimalus siirdusid oma maakodudesse või üürisid saada olevaid looduslähedasi majutusi. Elukorraldus muutus veebipõhiseks ja mis seal salata, paljuski muutis looduskeskkonnas elatud periood väga inspireerivalt eluvaateid.

Kõik me teame, et suvekodu, mille aktiiv kasutus on peresiseselt lühiaegne, võib olla suur majanduslik väljamineku allikas. Aga miks mitte rakendada seda investeeringuna ja panna tootma tulu? Miks mitte võtta see vaid investeeringuna, millelt tulevikus teenida kasumit?

Saame suvila “Koolibri” näitel märkida, et keskmine üüritulu prognoosiks on 500-1200 eurot kuus, mis teeks aasta peale 6000 € – 14 400 eurot. Ilmselgelt kõik sõltub suvila asukohast ja mitmetest muudest faktoritest. Ülaltoodud numbrid põhinevad nö Harju keskmisel. Sõltuvalt looduslikust asukohast ja tõmbekeskuste paiknemisest, võib sellise “Koolibri” tüüpi luksusliku disaininterjööri ning saunaga puhkemaja üüritulu olla märkimisväärselt suurem.

“Koolibri” puhkemaja paigaldatud ning möbleeritud investeerimiskuluks on indikatiivselt 65 000 eurot, millele lisandub 15 000 eurot krundi ettevalmistustööd ja muud kulud. Seega investeering puhkemajja oleks umbes 80 000 eurot, mis üürituludest suudaks ennast tagasi teenida vähem kui 6 aastaga (eeldades üüritulu 14 000 eurot aastas).

Üks Akso-Haus moodulmajade boonuseid on see, et tulevikus on neid võimalik siirdada, mis vähendab investeerimise riski. Näiteks, kui klient leiab uue ja parema asukoha, siis võime puhkemaja viia uude kohta ja nii kasvõi iga aasta. Samuti kui klient ei soovi enam rendiäriga tegeleda, siis saab müüa ka vaid puhkemaja ja krundile osta hoopis elumaja. Seda tänu sellele, et kasutame unikaalset tehnoloogiat, mida on arendatud üle 15 aasta. Moodulmajad transporditakse krundile koos betoonvundamendiga, mille sisse on ehitatud majasiseste kommunikatsioonide ühenduspunktid. Seega just Akso-Haus unikaalne tehnoloogia võimaldab riske maandada.

Soovitame tutvuda lähemalt suvila/puhkemaja/rendimajaga “Koolibri” .

Kõik artiklid