Menüü

Uus suvila mudel “Koolibri”

30 juuli, 2021

image

Koolibri suvila mudel valmis koostöös hoone esimese tellija Ilmariga – tema nägemus ja Akso-Haus teostus.

Tellija märksõnadeks olid:

  • Minimalistlikult läbimõeldud ruumilahendid
  • Peab sulanduma ümbritsevasse looduskeskkonda
  • Looduslikest materjalidest disainlahendid
  • Teostuskvaliteet ning kasutusmugavus

Valmis 1,5-korruseline kompaktne hoone, kus on küllaga avarust ning nautimata ei jää ka saunamõnud. Suvilas on mugava kõrgusega magamislavats – 180 cm. “Koolibri” on sobilik nii isiklikuks suvilaks kui ka välja üürimiseks. Broneeri Airbnb majutus – Krkse Lahe Modern Cabin

25 m2 “Koolibri” kaalub koos betoonvundamendiga 21 tonni.

Kui puudub soov krundile rajada ajutine tee või hoopis on soov säilitada metsa 🌲 , siis “Koolibri” mudelit on võimalik lisatasu eest paigaldada ka kraana abiga.

Standard lahendusena paigaldatakse hoone ainult hüdroraulika abiga. Sellisel juhul sõidab veos krundile.

Ilmari lugu ja tagasiside:

“Minimaja ehituseni jõudsin, kuna otsisin väikest maja, mida nädalavahetuseks rentida. Paraja suurusega, tänapäevast ja kõigi mugavustega maja oli pea võimatu leida. Enamik rendimaju olid kas suured pidude pidamiseks mõeldud majad või amortiseerunud halvas seisus vanad kämpingud. Seega ei jäänudki muud üle, kui selline endale ehitada.

Sobiva lahenduse leidmiseks lugesin erinevaid raamatuid, surfisin netis ja  proovisin mitmeid olemasolevaid rendimaju. Jõudsin veendumuseni, et maja peab olema piisavalt suur, et sinna kõik ära mahuks, kuid samas võimalikult kompaktne. Tunduma avarana ja olema mugav, et kõik oleks läbi mõeldud, funktsionaalne ja praktiline. Selle protsessi käigus sai minu disaini motoks, et kõige parem ruutmeeter on see, mida sa ei ehita. Samas mõistsin ka, et väikese maja puhul ei saa teha allahindlust ehituskvaliteedis ega viimistlusmaterjalides.

Ehitaja leidmisel kaalusin erinevaid ettevõtjaid, kuid valituks osutus Akso-Haus, tänu oma abivalmile, kiirele ja paindlikule müügiprotsessile. Kindlasti olid suureks plussiks ka paljud neil juba olemasolevad väga head ja nutikad lahendused, mida sain lihtsalt ka oma maja juures rakendada. Lisaks oli nende projekteerija väga osav sobitama minu mõtted ja ideed kehtivatesse ehitusnormidesse. Samuti ei olnud probleemiks ka tavapärasest keerukam paigalduskoht metsas suurte puude vahel.

Kokkuvõttes võiks öelda, et ehitusprotsess oli alates algusest kuni lõpuni sujuv ja usalduslik, tekkinud küsimused või kitsaskohad lahendati minuga läbi rääkides, mille käigus jõudsime alati kõige mõistlikumate lahendusteni. Ideest ühel A4 paberilehel kuni valmis majani jõudsime kuue kuuga.”

Pildid sellest, kuidas transporditi ja paigaldati esimene modernne”Koolibri”

“Koolibri” nimi mudelile ongi inspireeritud esimesest paigaldusest. Suvila lendles tagurdades ümber puu, et jõuda sinna, kus ta olema peab.

“Koolibri” mudelit on võimalik tellida nii räästata (modernne) kui ka räästaga (klassikaline). PS. suvila ei tähenda seda, et hoonet saab kasutada ainult suviti. Kõik Akso-Haus “suvilad” on ehitatud piisava seina ja katuse soojustusega, et neid saaks kasutada ikka aastaringselt.

Kõik artiklid