Menüü
uisupark-moodulmaja-akso-haus

Hooldushoone Nõmme uisuväljakule

2018 aastal valmis Nõmme uisuväljaku tarbeks hooldushoone, mis sai tellitud Akso-Haus OÜ’st eelkõige kahel põhjusel: lühike ehitusaeg ja mitmekordne siirdatavus. Kuivõrd hooldushoonet on vaja vaid talvel, siis oli vajadus hoone järgi, mida saab paar korda aastas transportida. Just nendele tingimustele antud hoone ka vastas.

Aasta Tehasemaja 2021 🥇 Parim väikeehitis

Võrreldes teiste konkursile esitatud objektidega eristab siinset de- ja remonteeritavus, ehk lahtivõtmise ja taas kokkupanemise võimalus, mis lubab objekti hooajalist kasutust. Teenindushoone ehitatakse igal sügisel üles ja võetakse kevadel lahti. Selline lahendus võimaldab materjali edukat ringkasutust.

Puidust raamkonstruktsioon on hästi eksponeeritud. Põnev ja esteetiline näide, kuidas arhitektuur toimib kogukonna vajaduste huvides ja rakendab tänapäeva ehitustehnoloogia võimalusi hooajalise ning ajutise kasutusega objektide loomiseks.

Puitkonstruktsiooni tootja: Akso-Haus OÜ
Arhitekt: Edina Dufala-Pärn, Martin Pärn, Sven Sõrmus / ISEASI OÜ
Insener: Andres Lehtla / Kuupmeeter OÜ
Konstruktsiooni tüüp: puitkarkass

Hea koostöö tulemusena jäi tellija rahule meie tööga. Lisaks on tellitud meilt 2019 Mustamäe uisuväljak ja 27.11.2021 avati Tondirabas Lasnamäel uus uisupark.

Kus on veel võimalik uisuväljakul talvemõnusid nautida vaata SIIT.

  • Nõmme, Tallinn

  • 2018

  • 54,6 m²

Tanklapoed