Menüü

Tondiraba park

2021. aasta suvel paigaldasime koostöös riigihanke võitnud peatöövõtja Tallinna Teede Aktsiaseltsiga Tondiraba parki kaheksa moodulmaja. Moodulmajad on kolme tüüpi. Kolm moodulit pargi inventarile ja pargivahtide töökohtadeks, neli moodulit avalike tualettidena ning üks kohviku moodul.

Meie unikaalne betoonvundamendi tehnoloogia võimaldas majad paigaldada maksimaalselt maapinna lähedale. Tänu sellele on võimalik ka ratastooliga otse tuppa sõita ilma täiendavate kaldteede ja terrasside rajamiseta. Kõik kaheksa moodulmaja valmisid täielikult meie tehases Vasalemmas ja paigaldati objektile vaid ühe päeva jooksul. Ülejäänud platsitööd ja ümbruses elavad inimesed olid selle tehnoloogia tulemusel minimaalselt häiritud.

  • Tallinn

  • 2021

  • 190m²

Baltimaade suurim ja kaasaegseim park Tondirabas on ainulaadne 29 hektaril laiuv rohe- ja puhkeala. Park rajati Lasnamäel kunagi asunud samanimelise raba kohale ning see on osaks Lasnamäe nn rohelisest koridorist. Tondiraba pargi rajamisel säilitati maa-ala looduslik osa – alles jäid mets ja väikesed veekogud, samuti loomastik ja taimestik. Juurde istutati 32 liiki puid ja põõsaid, rajati niidualasid. Pargi idapoolsest osast leiab kolm silda, millest igaüks võimaldab vaadelda loomi ja taimi nende loomulikus keskkonnas. Üheks huvitavaks vaatlusobjektiks on tiigis elutsevad vesilikud, kelle elupaiga säilitamise nimel paigaldati sild suurelt osalt hoopis veekogu kõrvale.

Aktiivse ajaveetmise alad on rajatud ümber kasvava metsa nii, et need ei rikuks pargis elavate liikide mitmekesisust. Tondiraba pargis asub Baltikumi suurim, üle 5,7 hektari suurune spordi- ja mänguväljak. Jooksu- ja metsaradu ning jalgteid on kokku 10 kilomeetrit. Külastajaid ootavad ees ka skatepark, pumptrack, koerapargid, võrkkiiged, grillimiskohad ja jalgratta teeninduspunkt.