Menüü
Moodul kogumismaja vundamendiga

Nööp - anna asjadele uus elu!

Linnaruumi kenasti sobituva keskkonnasõbraliku ja uuendusliku kogumismaja loomiseks korraldasid Astri Grupp ja Uuskasutuskeskus 2019. aasta lõpus arhitektuurikonkursi. Võitjaks osutus arhitekt Kristian Taaksalu töö “Nööp”, mis paistis silma omanäolise disaini ja funktsionaalsusega. Kogumismaja on ehitatud puitkonstruktsioonile ning plaatvundamendile. Toimimiseks vajab ainult elektrit, mida saab suuresti katusel olevatelt päikesepaneelidelt.

Kogumismajad on iseteeninduslikult avatud 24/7 ja asju saab ära anda spetsiaalsete luukide kaudu. Kõik heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus uuesti ringlusse. “Osa asjadest lähevad müügile Uuskasutuskeskuse kauplustes ning osa asju koostööpartnerite kaudu abivajajatele nagu suurpered ja koduta jäänud inimesed,” ütles Uuskasutuse juht Diana Paakspuu.

Esimesed suve alguses avatud kogumismajad Tartus ja Pärnus näitavad, et vajadus asjade mugava taaskasutusse suunamise järele on olemas. “Majad on väga hästi vastu võetud ja asju tuuakse aktiivsemalt, kui me algselt oskasime oodata. Selle üle on meil ainult hea meel, sest see näitab, et inimesed peavad asjade uuesti ringlusse andmist oluliseks,“ lisas Uuskasutuskeskuse juht.

Esimesed 4 moodulist koos vundamendiga kogumismaja asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas.

Oleme uhked selle ühistöö eest ja täname Uuskasutuskeskust oma panuse eest keskkonna säästmisesse. Samuti kutsume kõiki üles taaskasutusele!

Pildid on jäädvustatud Narva Fama keskuse ja Tallina Balti jaama avamispeost.

  • Tallinn, Tartu, Narva ja Pärnu

  • 2021

  • 29 m²

Disainsuvila Rahu