Menüü

Moodulmajade transport ja veoteeuuring

13 detsember, 2021

image

Akso-Haus betoonvundamendil moodulmajade puhul on kriitiline krundi asukoht ja hoone soovitud asukoht krundil, mis vastab ka detailplaneeringu või projekteerimistingimustele. Kahjuks igale poole meie moodulmajadega kohale ei jõua.

Moodulmaja väljub tehasest

Moodulite transporditingimused

Tee, mis krundini viib peab olema miinimum 3,5 meetrit lai ning kandma umbes 80 tonni. Hoone transportimisel peaks näiliselt tekkima umbes 8 meetri (ühest moodulist majad) või 5 meetri laiune (kahest moodulist majad) veokoridor ilma takistuseta (nt elektripost). Vajaliku veokoridori suurus võib suureneda pööretel. Liiklusmärgid, aiapiirded, puud ja oksad on erilubade saamisel võimalik eemaldada, elektriliine on võimalik tõsta kõrgemale. Et liiklusseisakuid vältida, transporditakse suuri veoseid üldjuhul õhtu ja öötundidel, kus teekonna sujumist tagavad saateautod.

Tee peal olevad takistused tuleb selgeks teha enne projekti alustamist. Selleks palume edastada meile katastritunnus märkides soovitud majamudel ja ka visand soovitud maja asukohaga. Seejärel saame anda esmase hinnangu, kas maja on võimalik transportida ja paigaldada antud asukohta.

NB! Enne hoone tellimuslepingu sõlmimist tuleb tellida VEOTEEUURING.

Veoteeuuring

Veoteeuuringu tellimisel sõidetakse läbi koos mõõtmisvahendiga (nii kõrgus kui ka laius) krundini viivad teed. Krundil räägitakse moodulhoone paigaldamise võimalustest. Veoteeuuringu tellimiseks palun edastage majad@aksohaus.ee või oma müügiesindajale katastritunnus märkides soovitud majamudeli nimi koos katuselahendiga (eritasandiline- või viilkatus). Soovitame tulla krundile, kui Akso-Haus paigaldusjuht külastab Teie krunti.

Veoteeuuringu kulu väärtuses teeme hiljem maja tellijale antud summa väärtuses soodustust.

Milliste veostega veetakse Akso-Haus moodulmaju?

Umbes 22 meetrit pikk ja 1 meeter kõrge autorong viib sihtkohta suuri ja raskeid mooduleid nagu näiteks “Rahu“, “Maarja“. Moodulite vedamiseks kasutame ka umbes 25 meetrit pikka veost, mille kõrgus on 0,5 meetrit. Õige autorong valitakse vastavalt moodulite mõõtude ja kaalude järgi. Meie moodulid kaaluvad vahemikus 22-75 tonni.

Kuhu ei ole võimalik moodulmaju vedada?

Näiteks kohta, kus ei ole võimalik laiendada teed. Tee peab olema miinimum 3,5 meetrit lai, et veose rattad mahuksid teele. Jälgida tuleks ka, et mooduli laiuses ei jääks midagi ette või kas antud taksistus on võimalik eemaldada (puud/oksad, aiad/hekk). Nt. vasakul poolsel pildil on üsna ebatõenäoline, et naaber lubab eemaldada oma aia, lisaks tuleb eemaldada väga palju puid.

Kohad, kuhu me eramajadega üldjuhul ligi ei saa on nt. Tallinnas Kristiine ja Nõmme piirkond, põhjuseks viaduktid (kõrguse ja kaalu piirangud), kitsad tänavad – veos ei keera välja. Liiga kitsad tänavad on ka stagna aja suvilate piirkonnas.

Moodulite laadimine

Moodulite transport

Moodulmaja paigaldus

Tutvu Akso-Haus Maja Kaubamaja valikuga SIIN.

Kõik artiklid