Menüü

Miks valida valmismaja? Kiirus!

28 august, 2019

image

Kui kaalud uue kodu ehitamist, oled tõenäoliselt meiega ühte meelt, et selle ehitamine võtab üpris palju aega. Arvestama peaks kindlasti umbes ühe aastaga. Muuhulgas sõltub ju ehitus ka meie neljast aastaajast, mis tihtipeale ehitamist soosida ei soovi. 

Kas teadsid aga, et valmismaja korral kulub ideest teostuseni aga ligi poole vähem aega? Kui sulle pakub huvi, kuidas selline kiirus on võimalik, loe kindlasti allolevat artiklit.

Maja soovi ideest uude koju sissekolimiseni kõigest 4 kuud

Tekib küsimus, et kuidas on see võimalik? Vastus on aga lihtne – põhjus on selle ehitamise metoodikas. Valmismajad ehitatakse enne nende kohale toimetamist ja paigaldamist tehases peaaegu lõpuni. Kogu protsessi jooksul saame tehases rakendada mitmesuguseid aega säästvaid meetodeid (alati kohapeal olevad töömehed, piisav laovaru, teatud materjalide tarneaegade puudumine jms). Need väikesed, kuid olulised kasutegurid suurendavad märkimisväärset aja kokkuhoidu, võimaldades moodulmajade ehitamist nii vähese ajaga kui 12 nädalat ilma selle kvaliteedis järele andmisi tegemata.

Ilm ei sega ehitamist

Suurem osa ehitusest toimub kontrollitud tehase keskkonnas. Seega ei ole kogu ehituse vältel mingiks probleemiks ei ebasobiv aastaaeg ega heitlik ilm õues. Erinevalt aga ehitusplatsil kohapeal ehitatavast majast, mil ebasobivad temperatuurid ja rohkelt sademeid või sootuks liiga kuumalt lõõskav päike võivad segada ehitamist või selle mõneks ajaks sootuks peatada.

Ilmast sõltumatus on ka üheks põhjuseks, miks saame alati garanteerida, et meie poolt lubatud tähtajal maja ka reaalselt valmis on. Seega ei pea sa muretsema venivate tähtaegade ja katteta lubaduste pärast.

Materjalid on alati käepärast

Teiseks suureks eeliseks tehases ehitades on asjaolu, et kõik vajaminevad materjalid on alati käe – jala juures. Nende varude hulk on pidevas jälgimises ja otsa saama hakkavaid tooteid tellitakse väikse varuga ette. Vähemoluline ei ole ka see, et ehitusmaterjale hoiustatakse neile ettenähtud tingimustes mitte laokil vihma ja tuule käes ehitusplatsil. Seega saad kindel olla, et kasutusel olevad materjalid on alati maksimaalselt heas konditsioonis.

Kogu tööpäev on maksimaalselt efektiivselt sisustatud

Kuna kõik vajalik on alati kohapeal olemas, saab ka ehitamine kulgeda täpselt plaani järgi paika panduna. Ei ole probleeme enamuste tarne- ja muude ooteaegadega. Nii on kogu tööpäev efektiivselt ja tõhusalt sisustatud.

Ka erinevate tööde peal olevad ehitusmehed saavad tehase siseselt mugavalt ja kiirelt ühelt ülesandelt teisele liikuda. Ei teki lisanduvat ajakulu ühelt objektilt teisele sõitmisega. Kuna valmismaja ehitus toimub ühe katuse all, pakub see võimalust ühel ehitusmehel korraga mitme projekti juures töötada.

Korraga käsil mitu erinevat tööd

Kui maja ehitatakse ehitusplatsil, peab enne selle ehitamisega alustamist valmis olema ehitusalune pinnas ja ka ehitusluba. Meie puhul võib ehitada maja ja taotleda ehitusluba paralleelselt. See aga lisab omakorda mitmeid pikki tööpäevi ja nädalaid kogu ehituse protsessil. Eriti kui arvestada seda, et Eesti ilm ei ole alati soodne selliste tööde tegemiseks, näiteks käreda külma perioodil.

Kui maja valmib aga tehases, saab samaaegselt maja ehitusega tegeleda ka aluspinnase ettevalmistamisega. Sedasi saad nende tööde teostamiseks planeerida aega hoopis paindlikumalt. Seega võidad taaskord palju väärtuslikku aega, mis võimaldab sul oma unistuste koju varem sisse kolida.

Miks oodata kaua, kui saab hakkama vähemaga?

Kui sa oled nagu enamik teisi inimesi, kes kodu ehitama asuvad, soovid, et see saaks valmis esimesel võimalusel. Soov on ju, et see ehitusprotsess võimalikult kiirelt läbi saaks ja oleks võimalus sisse kolida ning seda nautima asuda. Seega jämedalt võttes ligi aasta aega kestev majaehitus pole kellegi unistus.

Valmismaja puhul on see ooteaeg aga vähemalt poole lühem. Seetõttu saad oma kõrgeimate standardite järgi ehitatud kaunisse koju kolida tihtipeale isegi vähema kui poole aastaga. Ja parim osa on see, et aja kokkuhoid tuleneb tõhusast ja peenelt häälestatud ehitusprotsessist, mis omakorda tagab ka parema kvaliteedi. Mitte aga kehvemast ehituskvaliteedist. Selles osas ei ole kindlasti mitte tehtud mingeid kärpeid ega kokkuhoidu.

Seega, kui oled valmis oma soovidele vastavat kodu ehitama asuda võimalikult kiiresti, on valmismaja kindlasti üks suurepäraseid lahendusi selle teostamiseks. 

Soovid lisainfot?

Kas sul on küsimusi seoses meie valmismajade ehitusprotsessiga? Ootame neid meeleldi! Helista numbril (+372) 5855 4660 või saada oma kiri aadressile majad@aksohaus.ee

Tutvu ka meie eramaja toodetega ja meie suvila brändiga.

Kõik artiklid
Saada päring

Saada päring

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.