Menüü

Küttearvete võrdlus

25 märts, 2022

image

Energiahind ja -tõhusus on ilmselt kõikidele koduomanikele täna väga aktuaalne teema. Energiahinnad on olnud hüppelises kasvutrendis, ja odavnemist lähitulevikus ei paista.  Pigem on isegi oht, et seoses Euroopa Liidu kavaga Venemaa odavatest energiakandjatest loobuda, tuleb meil arvestada jätkuva hinnatõusuga seniks, kuni oleme rajanud omale piisava taastuvenergia tootmisvõimekuse.

Palusime Akso-Haus Stella 1-112 moodulmaja omanikul saata meile viimase aasta elektriarved, et saaksime veenduda, kas ka tegelikult on meie majade energiatarbimine madal. Akso-Haus majale võrdluseks toome ühe oma töötaja kodu energiakulu, et näha erinevusi kuude lõikes. Võrreldavate majade parameetrid on sarnased ja mõlema puhul on sõlmitud börsihinnapõhine elektrileping sama tarnijaga.

Elektriarveid kõrvutades selgus tõsiasi, et Akso-Haus Stella 1-112 moodulmaja tarbis pea 2x vähem elektrit kui meie töötaja eramu. Stella valmismaja aastane energiakulu oli 8621 kWh ja võrreldaval majal tervelt 15711 kWh. Kui jagada see kulu köetava pinnaga saame energiakuluks vastavalt 93,5 kWh/m²a ja 189,5 kWh/m²a.

Rahaliselt kulus Akso-Haus Stella 1-112 eramu elektrile aasta lõikes 1046€ vähem kui võrreldaval majal.

Igal koduomanikul on võimalik oma energiaarvete põhjal teha selline lihtne analüüs ja võrrelda tulemusi.

Kui elate juba kaasaegses ja hästi soojustatud majas, siis on võimalik, et saate oma energiaarved madalamaks, kui vahetate välja küttesüsteemi. Meie võrdluses kasutatud töötaja maja küttesüsteemi vahetus tasub end tagasi juba 5-6 aastaga ja küttesüsteemi eluiga on oluliselt pikem.

Kui elate aga vanemas majas, mis ei ole hästi soojustatud, siis on viimane aeg kaaluda uue energiatõhusa kodu rajamist. Energiatõhusate eramutega saate tutvuda meie kodulehel ja küsimuste korral on Akso-Haus töötajad valmis teid aitama.

Oleme eelnevalt ka kirja pannud soovitused, kuidas vähendada elektri tarbimist. Soovitused on sobilikud nii uue kodu ehitajatele kui ka olemasolevate kodude omanikele. Loe lähemalt SIIT.

Kõik artiklid
Saada päring

Saada päring

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.