Menüü

Kuidas valida õige suurusega valmismaja?

28 august, 2019

image

Uue valmismaja ehituse planeerimisel kerkib esile mitmeid küsimusi. Üks neist on kindlasti see, et kui suurt maja ma siiski vajan? Selle õige tasakaalu leidmine võib olla teinekord üsna raske. 

Teame, et enamus eelistaksid suurt ruumikat ja avarat maja, kuid tuleb silmas pidada, et kõige suurem ei pruugi alati see kõige õigem olla. Jah, loomulikult pead sa olema kindel, et sinu uude majja mahub mugavalt ära kogu sinu perekond. Ja mitte vaid praegu, mõelda tuleb ka tuleviku peale, kas on perelisa plaanis jms. 

Lisaks pere suurusele tuleb aga silmas pidada ka krundile ehitamiseks antud lubadega. Siinkohal näiteks sellega, et kui kõrge võib maja maksimaalselt olla, milline on suurim võimalik maja pindala ja palju muud. 

Viimaks mängib rolli ka sinu eelarve. Suurem maja tähendab ka enamat väljaminekut. Seega tuleb õige balanss leida ka rahakotis.

Niisiis, kuidas valida siis ikkagi valmismaja, mis oleks just täpselt paraja suurusega?

Järgnevalt annamegi sulle mõned nõuanded, mida silmas pidada valmismaja suuruse valikul.

Elanike arv

Alustame kõige elementaarsemast – majja elama asuvate inimeste arv. Õige suurus sõltub enamjaolt ju just sellest. Kuid ära ei tohi unustada ka võimalikke elumuutusi, mis vajalikku elamispinna suurust lähiajal mõjutama võivad hakata. 

Kui sa oled alles pere loomas, veendu, et su planeeritavas majas oleks piisavalt ruumi ka lastele. Või kui sa oled pere, kellel on juba väiksed lapsed, mõtle, kuidas nende vajadused suuremaks kasvades muutuda võivad. Kui praegu on õed-vennad nõus ühes toas elama, siis suuremaks kasvades soovivad nad kindlasti eraldi oma tuba.

Kuid ka vastupidi – kui lapsed on õige pea oma elu peale minemas, siis tuleb mõelda, et kas on nii paljude tubade järgi vajadus mõne aasta pärast. 

Võõrustades aga palju külalisi, tasub ka nende peale mõelda, et sõprade külla tulekul oleks ka neile tuba, kus nad mugavalt end välja puhata saavad.

Mõistes seda, kes hakkavad plaanitavas valmismajas elama ja millised on nende vajadused, on esimene samm õige suurusega maja valimisel.

Tubade arv

Kui oled selgeks teinud, mitu inimest majja elama asub, hakka planeerima tube. Esmalt tuleb mõelda magamistubade arvu peale, seejärel vannituba ja eluruumid. 

Samuti mõtle täiendavate vajaduste peale – kodukontor, külalistetuba, laste mängutuba, garderoob on vaid vähesed neist. 

Kui sulle meeldib saunas lõõgastuda, tuleb kindlasti kaaluda majatüüpi, mis sisaldaks ka sauna. 

Eelarve

Oma unistuste maja võimaluste ja tubade arvu kirja panek on üks asi. Teine on aga see, kas kõik need soovid mahuvad ka reaalselt sinu eelarvesse? Kui sul on raske leida head lahendust, mis vastaks korraga nii sinu vajadustele, kuid mahuks ka eelarvesse, võta ühendust kindlasti meie konsultandiga. Saame oma kogemustest ja varasemast praktikast lähtudes soovitada lahendusi, mis oleksid soovitule võimalikult lähedal ning samal ajal mahuks ka eelarvesse. Üheskoos leiame kindlasti parima lahenduse!

Ideaalne majaplaan

Majaplaanil on suur roll selles, kui ruumikas ja avar sinu uus kodu välja hakkab nägema. Ka üsna väikene kodu võib õige ruumipaigutuse korral tunduda hoopis suurem, kui ruutmeetrid seda lubada võiksid. 

Maja asukoht

Maja suuruse valmimisel tuleb arvesse võtta ka seda, kus asub krunt, kui suur see on ja millise kujuga. Kui sa soovid, et lisaks majale mahuks sinu krundile ka mõistlikes mõõtmetes aed, siis kõige suurema maja valik ei ole ehk parim lahendus. 

Asukoht seab vahepeal ette ka selle, milliste mõõtmetega maja on üldse sinna ehitada lubatud. Olgu siin kasvõi arvesse võetud maksimaalne maja kõrgus. Seega veendu, et sinu krundil ei oleks piiranguid, mis võiksid minna vastuollu soovitud valmismaja lahendusega.

Õige suurusega maja valimine on üks eduka ehitusprotsessi aluseid. Kui sa sisse kolid, peaks su uus kodu olema nii mahukas, et kõik elanikud saaksid mugavalt oma paiga leida, kuid samas ei tekiks sul raskusi selle ülalpidamisega või laenukoormuse kandmisega. 

Kui sul on selge ettekujutus, milliseid vajadusi peab maja rahuldama ka järgmise 5-10 aasta jooksul, räägi sellest kindlasti meie konsultandiga. Üheskoos saame paika panna lahenduse, mis vastaks maksimaalselt hästi teie pere vajadustele.

Tegemist ei ole lõpliku otsusega

Elus ikka toimuvad muudatused ja see võib muuta ka maja suuruse vajadust. Üks hetk jääb maja, kas väikseks või suureks. Meie oleme selle peale mõelnud. Tänu meie unikaalsele tehnoloogiale on võimalik müüa vaid maja ja tellida meie käest uus. Tuleme ja viime vana ära ja paigaldame ostja soovitud krundile. Müüa saab sõbrale, avalikult või miks mitte pakkuda meile sissemaksuks uue maja eest. 

Kõik artiklid
Saada päring

Saada päring

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.