Menüü

Akso-Haus juhatuse pöördumine

15 aprill, 2021

image

Lugupeetud kolleegid ja koostööpartnerid!

Kõik me olime lootuses, et 2021 kevadel saame väljuda koroona kriisist ja elu pöördub tavapärasesse majandusrütmi. Paraku on juba 2021 a esimeses kvartalis ilmnenud mitmeid majanduslikke anomaaliaid, millele on keeruline anda selgeid vastuseid ning prognoosida edasisi arenguid.

Hetkel ei suuda ehitusmaterjalide suurtarnijadki anda konkreetseid vastuseid, millal lõpeb hinnatõus ja kaua olemasolevad hinnad kehtivad. Kui teatud tootesegmentides on hind tõusnud lühikesel ajaperioodil 3 korda, siis tekib paratamatult kahtlus, et see võib veel jätkuda.

Lisaks on teatud tootegruppides tekkinud tarnedefitsiit. Tavapärase 2-nädalase tellimusajaga tootele, mis oli eelnevalt nn. „laokaup“, pakutakse ebamääraselt 2-3 kuulist saabumisaega.

Toome siinkohal ka mõned viited meedia kajastusele:

Selline olukord oli üllatuslik meile ja kahjuks olime sunnitud ka meie hindu tõstma kuna ehitustoodete hinnatõus otseselt mõjutab ka maja hinda. Sellises situatsioonis oli väga kurb kuulda kommentaare ebapädevast ehitajast, kes on teinud eelnevalt alapakkumise ja üritab end nüüd õigustada.

Kohusetundlik ehitaja teeb kõik, et tagada kvaliteetne töö kokkulepitud tähtajaks. Kliendiga lepingu allkirjastamisel võtame me vastutuse nii tellija kui ka oma kollektiivi ees.

Hetkelises majandussituatsioonis loodame tellijapoolsele mõistvale suhtumisele.

Lugupidamisega

Akso-Haus juhatus

Kõik artiklid