Menüü

Akso-Haus ja MTÜ Uuskasutuskeskuse ühine panus keskkonna säästmisesse

23 aprill, 2021

image

2020 aasta sügisel sõlmisime lepingu MTÜ’ga Uuskasutuskeskus. Tegemist on Eesti imelise sotsiaalse ettevõttega, kelle eesmärk on muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks. Sellega säästetakse keskkonda ja luuakse parem Eesti järgmistele põlvkondadele. Akso-Haus samuti pöörab aina rohkem tähelepanu keskkonna säästmisele ja seda eelkõige läbi jäätmete vähendamise ja võimaliku taaskasutuse. Koostöös Uuskasutuskeskusega anname oma täiendava panuse keskkonna säästmisesse läbi kogumismajade ehituse. 

Nimelt tellis Uuskasutuskeskus Akso-Hausist 4 keskkonnasõbralikku, innovaatilist ja jätkusuutlikku kogumismaja. Kogumismajja saab ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud esemed, mida elanikud enam ise ei vaja, sealhulgas riided, raamatud, nõud, jalanõud, mänguasjad, väiksemad mööbliesemed, kodutehnika jms.

Kogumismajad valmivad täielikult Akso-Haus tehases ja on betoonvundamendil. Neid on võimalik lihtsasti teisaldada, mis annab Uuskasutuskeskusele täieliku vabaduse. Kogumismaja peab olema inimestele kergesti ligipääsetav ja seega oli Uuskasutuskeskuse jaoks oluline lihtne ja mitmekordne teisaldatavus. Kui ühes kohas on näha, et see ei toimi ja inimestele ei ole kergesti ligipääsetav, siis saab selle viia uude kohta.

Kogumismajad on ehitatud puitkarkassil. Puit on keskkonnasõbralik ja taastuv materjal ja seega väga hea materjal, mida ehituses kasutada. Veelgi enam, selle laialdasem kasutamine vähendab kasvuhoonegaaside emissiooni, mida omakorda peetakse olulisimaks vahendiks kliima soojenemise vastu võitlemisel. 

Oleme uhked selle ühistöö eest ja täname Uuskasutuskeskust oma panuse eest keskkonna säästmisesse. Samuti kutsume kõiki üles taaskasutusele!

Esimene kogumismaja on paigaldatud juba Tallinna Balti Jaamas ja avatakse mais. Teised kogumismajad saadame varsti Pärnusse, Tartusse ja Narva. 

Rohkem pilte leiad SIIT

Kõik artiklid